У Бањој Луци потписан нови Посебни колективни уговор за запослене у јавним службама Републике Српске

БАЊА ЛУКА – Данас, 25. јуна 2026. године, у Бањој Луци је званично потписан нови Посебни колективни уговор за запослене у јавним службама Републике Српске. Овим важним документом детаљно се уређују права, обавезе и одговорности радника и послодаваца у јавним фондовима, установама и другим службама чији је оснивач Република Српска.

Уговор су у име Владе Републике Српске потписали: Радан Остојић, министар рада и борачко-инвалидске заштите и Ален Шеранић, др мед., министар здравља и социјалне заштите.

У име Одбора за преговоре репрезентативних синдиката, уговор су потписали: Божо Марић, предсједник Синдиката управе Републике Српске и Бранко Зеленовић, предсједник Синдиката локалне самоуправе, управе и јавних служби Републике Српске

Новим колективним уговором прецизиран је низ радничких права, међу којима су:

Уговор је закључен на период од три године, а ступиће на снагу осмог дана од дана објављивања у „Службеном гласнику Републике Српске“.

Преузмите ПКУ ЈС кликом на линк испод.

Посебни колективни уговор за запослене у јавним службама Републике Српске