БАЊА ЛУКА – Данас, 25. јуна 2026. године, у Бањој Луци је званично потписан нови Посебни колективни уговор за запослене у јавним службама Републике Српске. Овим важним документом детаљно се уређују права, обавезе и одговорности радника и послодаваца у јавним фондовима, установама и другим службама чији је оснивач Република Српска.
Уговор су у име Владе Републике Српске потписали: Радан Остојић, министар рада и борачко-инвалидске заштите и Ален Шеранић, др мед., министар здравља и социјалне заштите.
У име Одбора за преговоре репрезентативних синдиката, уговор су потписали: Божо Марић, предсједник Синдиката управе Републике Српске и Бранко Зеленовић, предсједник Синдиката локалне самоуправе, управе и јавних служби Републике Српске
Новим колективним уговором прецизиран је низ радничких права, међу којима су:
Уговор је закључен на период од три године, а ступиће на снагу осмог дана од дана објављивања у „Службеном гласнику Републике Српске“.
Преузмите ПКУ ЈС кликом на линк испод.
Посебни колективни уговор за запослене у јавним службама Републике Српске
